Lymfodrenážna masáž

Je to masáž lymfatického systému s účinkom rýchleho odplavenia únavových a odpadových látok z buniek a medzibunkových priestorov, najmä kože, podkožia a svalov. Výrazne sa podieľa na skvalitnenie vzhľadu kože, je účinná proti celulitíde a na vyhladenie jaziev a vrások.

Je to veľmi jemná a šetrná masáž, ktorá povzbudzuje tok lymfy po celom tele, z periférie do centra,najmä keď je z nejakého dôvodu znemožnená

Všeobecne sa masáž odporúča pri poruchách pohybového aparátu alebo po športovej záťaži, kedy sú na pohybový aparát kladené zvýšené nároky. Lymfodrenáž sa odporúča pri poruchách mäkkých tkanív, ktoré sa môžu prejavovať opuchom.

Lymfodrenáž prispieva k detoxikácii organizmu, regeneruje a relaxuje. Je účinná v zdravotníctve, v športe ale aj kozmetike. Môže sa aplikovať pri kŕčových žilách, po trombózách žíl dolných končatín, pri chronickej žilnej nedostatočnosti, pri syndróme ťažkých nôh , pri celulitíde. Osvedčila sa pri predoperačnej príprave, pooperačnej starostlivosti pri rehabilitácii poúrazových stavov.

Kontraidikácie:
– ochorenia srdca, ľadvín a pečene, ktoré spôsobujú opuchy
– horúčkovité stavy
– vírusové a bakteriálne ochorenia
– hnačkové stavy
– rakovina v akútnom stave

Lymfomasáž je forma ručnej manuálnej masáže a patrí medzi jemné a pomalé hmatové masážne techniky, pri ktorých je telo zbavované prebytočnej vody i odpadových látok. Odvádza v smere lymfatického toku z určitej časti tela nahromadenú lymfu do pohybu za pomoci špeciálnych techník a hmatov, pôsobí priamo na lymfatický systém, ktorý sa z 80% nachádza v podkoží, a aktivuje ho.

Manuálna lymfodrenáž je vhodný a príjemný spôsob ako začať s celkovou detoxikáciou tela.