Masáž pre tehotné

Fyzický a psychický stav je potrebné navrátiť do stavu harmónie. Po masáži sa bude budúca mamička cítiť sviežo a plná sily.

Tehotenstvo je obdobie, ktoré emotívne prežíva každá žena. Okrem psychickej stránky je to aj obrovská záťaž pre telo. Budúca mamička sa rýchlo unaví, pobelievajú ju kríže, tuhne jej šija, opuchajú nohy alebo ruky, môže mať bolesti hlavy. To samozrejme neprospieva ani jej dieťatku.

Riešením týchto problémov je dokonalý relax v podobe masáže pre tehotné. Jemná relaxačná masáž v príjemnom domácom prostredí Vás uvoľní nielen po fyzickej ale aj psychickej stránke. Pozitívne pocity z masáže spolu s mamičkou zdieľaj aj jej dieťatko.

Tehotenská masáž pozostáva z masáže nôh, ktorá sa môže absolvovať počas celého tehotenstva aj mimo neho. Je veľmi príjemná a uvoľňuje celé telo, pôsobí priaznivo na chodidlá, lýtka, svaly a šlachy. Masáž chrbta uvoľňuje preťažené svalstvo, pomáha od bolesti a skvalitňuje spánok. Je vhodné s ňou začať už na začiatku tehotenstva, aby sa chrbtica priebežne pripravovala na narastajúcu záťaž. Masáž rúk odbúráva opuchy rúk a prstov a zlepšuje cirkuláciu krvi. Príjemná masáž tváre prináša účinné uvoľnenie, zmierňuje bolesti hlavy, únavu a nespavosť.

Ide o masáž pri ktorej sa uvoľňujú lymfatické cesty, svaly, kĺby a je výbornou prípravou na pôrod. Dodá budúcej mamičke veľmi dôležitú psychickú stabilitu. Masáž sa zameriava predovšetkým na relaxáciu svalov na nohách, v oblasti podbruška, panvy, šije a chrbta.

Pred tým ako sa rozhodnete na masáž ísť, mali by ste sa poradiť so svojim gynekológom, ktorý Váš stav sleduje a vie posúdiť či je v danom štádiu masáž vhodná.