Stabilizačno Mobilizačný systém

Naše zariadenie sa venuje cvičeniu pre liečbu a regeneráciu chrbtice a manuálnym technikám tzv. „SM Systémom“ po novom SPS

Stabilizačno Mobilizačný systém = SPiral stabilization of the Spine

SM systém je rekondičné cvičenie na odstránenie bolesti chrbtice, rôzne deformity a preťaženie veľkých kĺbov.
Úľava od bolesti pre vašu chrbticu cvičením SM systémom

SM Systém

Metoda „SM systému“ znamená Stabilizačný a Mobilizačný Systém, opiera sa o 39 rokov postupného vývoja a 34 rokov klinických skúseností MUDr. Smíška. Je určená pre ľudí s bolesťami chrbtice v krčnej, hrudnej a bedernej oblasti. U ľudí s akútnou herniou disku / poškodenie medzistavcových platničiek, ľudovo „vyskočená platnička“/ a u skoliózy. Táto metóda sa rozšírila po celej Európe a expanduje do Kórei a Číny. Pre lepšie pochopenie názvu v zahraničí sa v súčasnosti používa názov „SPS“ čo znamená Spiral stabilization of the spine.

Prečo vnikajú bolesti chrbta?

Bolesti chrbta vznikajú sedavým zamestnaním, jednosmerným zaťažením chrbtice pri športe, zlým držaním tela pri chôdzi a sede /svalová dysbalancia/, nevynímajúc časté používanie počítača a mobilu. Nakoniec môžu bolesti chrbta vzniknúť po úraze.

Kto môže cvičiť SPS?

Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie od 5 do 100 rokov. Pre deti, ženy, mužov, seniorov, tehotné ženy, pre rekreačných aj vrcholových športovcov ako kondičný tréning, na zlepšenie výkonu alebo predísť preťaženiu chrbtice.

Pre koho je SPS určené?

Cvičenie je určené nielen pri liečbe bolesti chrbta ale aj ako prevencia. Taktiež prevencia a liečenie veľkých kĺbov / členkový, kolenný, bedrový a ramenný kĺb/ a nožná klenba /plochonožie/. Skoliózy.

Hlavný princíp metódy SPS

Cvičenie SM Systém (SPS)

Ako začať?

Odporúča sa začať u učiteľa, terapeuta alebo trénera SPS. Pretože existujú cvičitelia, ktorí absolvovali 1-2 kurzy alebo 1-2 dni a učia túto metódu bez praxe. Treba vyhľadať certfikovaného učiteľa ( absolvoval min. 256 hodín vzdelávacích kurzov SPS) terapeutov (min.192h.) a trénerov (64hod. Vzdelávacích lekcií kurzov SPS).

Začína sa individuálnym prístupom, pretože každý jedinec má iný problém. Pre bezchybné cvičenie je vhodné absolvovať individuálne lekcie s terapeutom SPS, ktorý môže svalové disbalancie , ktoré spôsobujú bolesť, uvoľniť manuálnymi technikami SPS. Po absolvovaní individuálnych cvičení sa odporúča prejsť na skupinové cvičenie s trénerom SPS, ktoré vás naučí cvičiť správne, systematicky a v tempe.

Na cvičenie základných cvikov sa používa špeciálne elastické lano vyvinuté MUDr. Richardom Smíškom. Všetky pomôcky na cvičenie SPS sú vyrobené a distribuované pod jeho ochrannou známkou.